Categorie archief: 2017

Fotoverslag van de atelierroute ‘Aan tafel’ op 11 juni 2017

AAN TAFEL

Het was een zonnige, warme, prachtige atelierroute dag.
Hieronder vindt u een selectie uit de ingezonden foto’s.
Als u met de muis over de foto´s ´glijdt´ ziet u een korte
omschrijving van locatie en kunstenaar.
Door eenmaal met de linkermuisknop op de foto te klikken, verschijnt een grotere afbeelding. Als u daarna nogmaals met de linkermuisknop op de foto klikt, verschijnt een nog grotere.
Door op de pijl linksboven in het scherm te klikken,
komt u weer terug op de pagina met alle foto´s.

Met dank aan de fotografen:
Ernie Gerrits (EG), Joni Zwart (JZ), Marije Gertenbach (MG),
Jola Geldermans (JG), Ans Pirovano (AP), Rien Doorn (RD),
Theo de Bruijn (TdB) en Ina Zwart (IZ)

Veel kijkplezier !

Opening KeK TdB

Atelierroute ‘Aan tafel’ op zondag 11 juni 2017 – Persbericht en websites 47 deelnemers !

Jaarlijkse Atelierroute verrast met aanstekelijke oproep:

Aan tafel!

PosterAanTafel-light

Aan tafel gebeurt het. Je praat bij, eet, zucht, lacht en drinkt.
Aan tafel worden ideeën geboren en plannen gesmeed. En aan tafel wordt er kunst gemaakt.
Al brainstormend koos de stichting Kunst & Cultuur Beverwijk voor dit aanstekelijke thema van de jaarlijkse zomerse Atelierroute op zondag 11 juni. ‘Aan tafel!’ werd de vrolijke oproep aan kunstenaars uit Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord om werk te maken en te presenteren dat hierop aansluit. Deze losse invalshoek stond garant voor enthousiaste deelname van nota bene 47 kunstenaars. Daaronder ouwe getrouwen, zoals Hans van Lieshout, Annette Koek en Peter Schelvis, maar ook jonge kunstenaars en nieuwelingen waaronder Daphne Brasser, Gail Meijer en de gebroeders De Bruijn.

De Atelierroute heeft om het jaar een bijzondere editie (vorig jaar Wortels in de Wijk), en om het jaar een ‘gewone’ waarbij elke deelnemende kunstenaar zijn atelier of huis openstelt voor publiek. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. De werkgroep Beeldende kunst – waarin Ina Zwart, Saskia Sluiter en Hans Turlings – koos voor dit ‘gewone’ jaar een algemene noemer. Het werkt ook als een trein, omdat het iedereen bindt en aansteekt. Zo gevarieerd als de kunstenaars – van fotografen, schilders, keramisten en beeldhouwers –  zo gevarieerd ook hun werk dat zij presenteren en de stijlen die zij hanteren. Het thema Aan tafel is het enige wat hen bindt.
Minstens even gevarieerd zijn de onderkomens die je kunt bezoeken. Zo ontvangen Annet Verplanke, René van der Meulen, Rob Daniëls en Theo de Bruijn in de orangerie of de kassen van Akerendam, het theekoepeltje is de vaste stek van Jola Geldermans, Peter Neijenhoff resideert met zelfontworpen placemats bij Be My Guest en bij BeeldBlic aan de Kloosterstraat organiseren Michel Mulder, Carla Ellens een ‘proeverij van ouderwetse, ambachtelijke, analoge technieken’. Anderen openen gewoon thuis of op het atelier hun deuren. Bijzonder en passend bij het thema is dat er verschillende horecagelegenheden aanhaken. Café Camille, Be My Guest en de Smaeckkamer op Westerhout hebben speciaal voor Aan tafel een kunstig menuutje bedacht. Al met al kun je zonder overdrijven stellen dat er sprake is van een Zwaan- kleef-aan-project.
Camillelogo be my guest De Smaeckkamer-1

www.cafecamille.nl
www.bemyguest.menu
www.desmaeckkamer.nl

Speciale vermelding

Speciale vermelding verdient Studio O. Wie al tijden stiknieuwsgierig is naar wat zich afspeelt in de voormalige basisschool de Wilgenroos aan de Grebbestraat kan zondag de jonge kunstenaars en hun werk aanschouwen. Nikki Kröder, Jan van Kampen, Ilona Timmer en zeven andere creatievelingen zijn hier al een paar maanden gehuisvest. Zondag houdt deze nieuwe club open dag en wordt de buurt en belangstellenden met speelse acties geïnformeerd. Komt dat zien!

Alle kunstenaars op één zondag bezoeken is welhaast onmogelijk. Wie van tevoren een goede indruk wil om een selectie te maken, doet er goed aan om voorafgaand naar KeK te gaan in het Kennemer Theater. Daar is zondag van 10 tot 16 uur een overzicht te zien van alle kunstenaars die voor deze centrale presentatie één werk hebben aangeleverd. Deze overzichtsexpositie is overigens tot 27 augustus geopend. De Atelierroute zelf is alleen op zondag 11 juni van 10 tot 17 uur. Zie ook de flyer met plattegrond, op te halen bij o.a. Kop van WaZ, de bieb, Camille, het Kennemer Theater,
Café d’Entree, het stadhuis en Read Shop aan de Breestraat.

Zie ook: www.kunstencultuurbeverwijk.nl voor meer informatie en de websites van de deelnemende kunstenaars.

Truus Zonneveld

Websites deelnemende kunstenaars en locaties  Aan tafel atelierroute 11 juni 2017 op volgorde van de plattegrond, zo nodig met vermelding van de locatie.
Mocht er geen website in de lijst staan, dan kunt u googlen op naam.

Bij Camille:
Ina Zwart             www.izart.nl i.o.

Bij Bart Verlaat:
Piet de Ridder    google op naam
Bart Verlaat         www.schilderijenkunsthandel.nl

Bij BeeldBlic:
Carla Ellens        www.carlaellens.com
Michel Mulder   www.michelmulderfotografie.nl

Bij Akerendam:
Theo de Bruyn                  www.theo-de-bruyn.nl
Rob Daniëls                       www.19492049hrdan.exto.nl
Jola Geldermans             https://jolageldermans.com
René van der Meulen     www.renevandermeulen.nl
Annet Verplanke              www.annetverplanke.nl

Bij ISOO/Stationsplein:
Truus van der Hoek      www.vanderhoek.exto.nl
Hans de Bruijn                www.hansdebruijn-fotografie.nl

Jacqueline Hoenselaar             www.atelierhoenselaar.nl
Paula Limmen                              www.paulalimmen.nl
Sofie Hohmann                            LinkedIn en Facebook
Myra Huijs                                      Facebook

Bij Paviljoen Westerhout:
Ans Pirovano                     Google op naam
Janine van Stiphout       Google op naam

Bij Jan Zonneveld en de bloemenkraam van Geb:
Ernie Gerrits                        Google op naam

Bij Studio O:                         www.studioobeverwijk.nl
Karin Faber                          instagram scharrelgeluk
Jan van Kampen               www.kunsdt.nl
https://m.facebook.com/wijzijnkunsdt/
Bram Komen                       instagram merkobgram
Nikki Kröder                        www.nikkikroder.nl
Annelies Kwaak                  instagram a.kwaak
Iris van der Meer                www.irisvandermeer.nl
Gail Meijer                            gailmeijervisuals.com
Ellen van Putten                http://drukpersbrigade.nl/
www.ellenvanputten.com
Ilona Timmer
Yvonne Zomerdijk             http://drukpersbrigade.nl/
www.yvonnezomerdijk.nl

Erik Sok                                  www.eriksok.nl
Mica Zonneveld                  www.artstudiomica.nl
Jan Doetjes                           www.fotokiekie.nl

Bij Hans van Lieshout:
Hans van Lieshout             Google op naam
Annette Koek                        www.annettekoek.nl
Peter Schelvis                       www.peterschelvis.nl

Daphne Brasser                   www.daphnebrasser.nl
Lia Burger                               www.liaburger.nl

Jan Kroeze
en Saskia Sluiter                  www.saskiasluiterjankroeze.nl

Bij Kop van WaZ:
Georgien Wybenga              www.georgienwybenga.nl

Bij Be My Guest:
Peter Neijenhoff                    www.nietweggooien.nl

Bij Sonnevanck:
Evelien Andrée Wiltens       Google op naam

Rien Doorn                                www.riendoorn.com
Sjanneke van Herpen           www.sjanneke.nl
Lydia Nederlof                         www.lydianederlof.nl
Marjoke Staal                          o.a:  www.hollandseaquarellistenkring.nl
Jopie Mellema                        https://jopiemellema.wordpress.com

U herkent de atelieradressen op de route
aan de geblokte theedoekvlag Aan tafel !

theedoek 1 theedoek 2

Veel plezier !

Aankondiging Atelierroute ‘Aan Tafel’ op zondag 11 juni a.s.

Alvast voor in uw agenda:
A.s. zondag 11 juni van 10.00 tot 17.00 uur de
Atelierroute Aan tafel met 47 deelnemende kunstenaars !
Bekende namen maar ook heel veel nieuwe !
Kunstenaars in hun eigen atelier, en een aantal locaties waar
kunstenaars gezamenlijk exposeren, zoals o.a. bij Studio O en Akerendam.
En drie horecagelegenheden waar u onderweg kunt genieten van een kunstig hapje of drankje: De Smaeckkamer,
Be My Guest en Camille.
BINNENKORT MEER !

PosterAanTafel-light